Medycyna estetyczna

 

Peelingi i mezoterapia

Odpowiednio dobrany peeling (chemiczny lub mechaniczny) jest niezbędnym elementem pielęgnacji skóry w każdym wieku.
Dobieramy rodzaj peelingu do rodzaju skóry pacjenta i stosujemy w serii ok. 4 zabiegów co 2-4 tygodni.

Mezoterapia to podanie preparatu na pewnym obszarze ciała w postaci nakłucia. Mezoterapia umożliwia jego aplikację dużo głębiej niż np. w postaci kremu, dlatego jest tak skuteczna, bo działa bezpośrednio w wewnętrznych partiach skóry. Najczęściej mezoterapię wykonuje się na twarzy, skórze głowy lub rękach. Możemy aplikować nieusieciowany kwas hialuronowy, który ma doskonałe właściwości nawilżające, często połączony z dodatkowymi składnikami, osocze bogatopłytkowe, komórki macierzyste lub specjalny koktajl – wówczas dobieramy skład mezoterapii do aktualnych potrzeb skóry. Możemy w ten sposób niwelować suchość, szorstkość, brak koloru i witalności skóry.

Toksyna botulinowa

Usuwanie zmarszczek toksyną botulinową typu A, czyli tak zwanym “botoksem” jest jedną z najskuteczniejszych, niechirurgicznych metod walki ze zmarszczkami mimicznymi. Polega na miejscowym wstrzyknięciu preparatu, który blokuje wybrane mięśnie, dzięki czemu stają się rozluźnione.

Botoks usuwa zmarszczki na skórze czoła, między brwiami (“lwia zmarszczka”), pod nosem (“zmarszczki palacza”) czy w kącikach oczu (“kurze łapki”). Ponadto stosujemy “botoks” we wskazaniach stomatologicznych do relaksacji mięśni żujących (bruksizm) i unoszących górną wargę (“gummy smile”).

Zabieg czasowo likwiduje zmarszczki i zapobiega ich pogłębianiu. Ból związany z iniekcją jest minimalny. Do normalnej aktywności i codziennych obowiązków można powrócić zaraz po zabiegu.

Wypełniacze

Kwas hialuronowy to jeden z podstawowych gwarantów dobrej kondycji skóry. Jego preparaty o gęstej konsystencji doskonale modelują skórę, wypełniając bruzdy i obszary pozbawione dawnej objętości lub nadając jej pożądany kształt. Preparaty kwasu hialuronowego mają różne funkcje i możliwości. Od samego działania nawilżającego, przez silną rewitalizację do wypełnienia. Preparaty gęste, sieciowane służą do wypełniania/modelowania skóry np. w okolicy doliny łez, owalu twarzy, ust, czy policzków. Kwasem hialuronowym możemy również wypełniać bruzdy np. nosowo-wargowe. Często używa się także preparatów silnie nawilżających, szczególnie do odżywienia czerwieni wargowej, a przez to uzyskania efektu pełnych i nawilżonych ust. Dobór preparatu jest uzależniony od skóry i oczekiwań pacjenta oraz oceny lekarza.

Profhilo

Aby przywrócić skórze elastyczność i na nowo nadać twarzy właściwy owal, powstał innowacyjny produkt – Profhilo® – molekuła młodości, która odżywia komórki skórne i na długo przywraca utracony kontur, profil i jędrność twarzy. Profhilo® w chwili obecnej jest jedynym na świecie preparatem do bioremodelingu, czyli przebudowy i przywrócenia utraconych w procesie starzenia parametrów skóry. Poprawa wyglądu widoczna jest często natychmiast po zabiegu, ale najważniejsze, że narasta w czasie, dzięki zachodzącym procesom biostymulacji i bioremodelingowi. To powolne narastanie efektu świadczy o tym, że następuje przebudowa własnej tkanki i dzięki temu pozytywne zmiany będą utrzymywały się dłużej.

Proszę o wybranie oddziału

Magdalena Tworek – lekarz medycyny estetycznej

Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz amerykańskiej AAAM- American Academy of Aesthetic Medicine. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach i konferencjach w Polsce oraz za granicą – w 2017r. uzyskała certyfikat umiejętności Esthetic Skin Institute w Nowym Jorku. Wykonuje zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy (modelowanie ust, brody, wolumetria twarzy), toksyny botulinowej (wygładzanie zmarszczek mimicznych, leczenie nadpotliwości, terapia bruksizmu), osocza bogatopłytkowego (PRP), fibryny bogatopłytkowej, Profhilo oraz preparatów dedykowanych do mezoterapii. Jej misją w dziedzinie medycyny estetycznej i anti-aging oprócz odmładzania, jest podkreślanie indywidualnej urody z jednoczesnym zachowaniem naturalnego wyglądu. Dużą wagę przykłada do rozmowy, tak aby jak najlepiej poznać oczekiwania Pacjentów, ponieważ tylko połączenie odpowiedniej techniki zabiegowej i zrozumienie potrzeb drugiej osoby gwarantuje sukces zabiegu.

Szczepan Stelmach – lekarz medycyny estetycznej

Jest członkiem Polskiej Rady Medycyny Anti-Aging. W 2019 ukończył z oceną celującą i wyróżnieniem Dwuletnią Szkołę Estetyki Lekarskiej w Stowarzyszeniu Lekarzy Dermatologów Estetycznych w Warszawie.Dwa lata intensywnych szkoleń, kursów i kongresów pozwoliły  mu na upewnienie się, że piękny uśmiech Pacjenta bez zdrowej i zadban ej skóry nigdy nie będzie wystarczający, aby zadowolić najbardziej wymagających Pacjentów. Dokładnie śledzi światowe trendy w medycynie estetycznej i wybiera zabiegi, które są najskuteczniejsze i najbardziej bezpieczne. Ściśle współpracuje także z kosmetologami, którzy dbają o stan skóry swoich Pacjentów i zalecają odpowiednią codzienną pielęgnację. Wierzy, że wspólnie może zapewnić pacjentom naturalne i długotrwałe efekty zabiegów anti-aging, bo jak twierdzi  Pacjenci na to zasługują, a piękno nigdy nie wychodzi z mody.